Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Polska i Euroland

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 50'11 ( 12 - 18 grudnia ) 2011-12-11 20:46

Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy.

 


POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał weekly, 60 i 10 min):

Na DAX mimo spadków nie ma na razie mowy o impulsie spadkowym. Ruch jest rwany z dużą ilością zachodzeń. Nie zmienia to na jotę oznaczeń gdyż fala A Minor, którą postuluje notacja może przybierać różne formy, z D3 włącznie. Oznacza to jedynie, że gra kontraktowa będzie trudna, z dużą ilością stop losów. Pierwsza trójka W Minor była Zigzagiem. Druga trójka Y będzie strukturą typu Flat. Tylko we Flat bowiem podfala A może mieć korekcyjny charakter. Obecnie najprawdopodobniej kreślona jest podfala a Minute w y Minute w A Minor. Cała fala A może zakończyć się w okolicach 5750 pkt. Z tych okolic powinniśmy zobaczyć dość silną falę B Minor, która może podejść spokojnie do spadkowej linii trendu. Dopiero fala C Minor powinna być bardziej czytelna i łatwiejsza do gry. Strategia gry zgodnie z v2.

Na DAX w wersji niedźwiedziej jak nie było widać impulsu w dół tak nie widać. Możliwe, że kreślona jest jakaś złożona forma fali A Minor ale to wymaga potwierdzenia dalszym ruchem spadkowym. Strategia gry zgodnie z v2.

W wersji byczej podwójna trójka którą kreślimy jest podfalą 2 Minor. Zasięg jest identyczny, czyli okolice 2750 pkt. Spadek poniżej 62% zniesienia spowoduje zmianę preferencji notacji gdyż wersja bycza będzie prawdopodobna w ok. 10%. Jeżeli chodzi o grę to zajmujemy pozycję krótką intraday przy każdym przebiciu minimów do okolic 2750 pkt. Niższe zejście uprawni do gry pozycyjnej na krótko. Wyjście ponad dzisiejsze maksima uzasadni pozycję długą intraday.

Wersję drugą wpiera brak impulsu spadkowego, ale już samo zakończenie fali 2 Minor na ostatnich dołkach wymaga potwierdzenia dalszym ruchem wzrostowym. Nie wykluczam, że obecnie kreślona jest podfala czwarta w formie małego TR w fali i Minute lub Minuette. Zejście poniżej 5900 pkt zaneguje taką interpretację. Potwierdzeniem byłoby wyjścia ponad spadkowe linie trendu. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

CAC40 (interwał wk, EOD i 60 min.):

Na CAC40 w wersji pierwszej kreśli podfalę A Minor w formie impulsu. Czy ją zakończył? Na razie chyba nie. Ktoś pytał o ED na tym indeksie. Jest on możliwy ale w postaci Expanding Diagonal. W takim wypadku max dla fali v Minute to 3235 pkt gdyż fala trzecia w ED nie może być najkrótsza. Wyższe wyjście zaneguje ED.

Warto dodać, że i tu daleko na razie jest do proporcji spotykanych w impulsie. Fala v Minute wejdzie w zależność Fibo 62% z falą pierwszą na poziomie 3285 pkt. Równości być nie może bo trójka byłaby najkrótsza. Zejście poniżej 3170 wstępnie potwierdzi zakończenie fali A Minor.

Dla CAC40 być może rozpoczęła się podfala C Minor. Wymaga to jednak potwierdzenia kontynuacją ruchu wzrostowego powyżej szczytu fali A Minor. Gdyby tak się nie stało to hipoteza o zakończeniu fali B Minor upadnie. Fala ta ma miejsce na ewentualne spadki do okolic 3000 pkt. Niższe zejście zaneguje notację.

W wersji drugiej kreślona jest podfala (2) Intermediate w C Primary. Jeżeli jest to fala druga więc nie może to być trójkąt, natomiast fala C Minor w Y powinna wyjść powyżej szczytu fali W Minor. Będzie to więc swoisty test dla oznaczeń bowiem zakończenie poniżej tego szczyty będzie wskazywało jednak na TR jako kreśloną strukturę. Wyjście ponad ten szczyt natomiast neguje trójkąt.

W wersji drugiej układ w krótkim terminie jest identyczny do wersji pierwszej.

 

FW20 (interwał 60, 10 i 5 min):

Na FW20 zakończenie struktury abc Minuette skutkowało dość znaczącym podejściem. Podejściem, które w razie kontynuacji mogło uchodzić za impuls wzrostowy. Nic z tych rzeczy. Późniejsze ruchy zweryfikowały sentyment obrońców linii trendu. Jest to podręcznikowy przykład powstawania fal silnych fal x w złożonych strukturach. Gdy okazało się, że byki są w błędzie w panice się tratowały. Wg oznaczeń jest to podfala y Minuette. Jej równość z falą w Minuette wybada dokładnie na 62% zniesieniu fali wzrostowej (2195 pkt). Jest to poziom, do którego sensowne jest rozpatrywanie tego oznaczenia jako poprawne. Zamknięcie znacząco poniżej będzie dawało tylko teoretyczne szanse na kontynuację ruchu w górę (poniżej 10%). Strategia gry to pozycja krótka po 2260 pkt (przetrzymana krótka intra) ze stopem na 2215 pkt.

Na FW20 podobna sytuacja do tej opisanej dla byczej opcji na DAX. U nas również możliwe, że kreślony jest pierwszy impuls wzrostowy stopnia Minuette. Warunkiem poprawności jest brak zejścia poniżej 2212 pkt. Na wykresie widać niewielkie zachodzenie na falę pierwszą Sub-Minuette ale jeżeli czwórka zakończy się wyżej, co postuluje rozrysowany TR, to wszystko będzie OK. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Poprzednie krótkie zostały wystopowane po 2215 pkt z niewielkim zyskiem. Na długą pozycję zaczekałbym obecnie do pokonania spadkowej linii trendu.

­

W wersji niedźwiedziej kreślona jest podfala 3 Minuette. Jej zasięg wynikający z ekspancji Fibo 162% fali pierwszej wypada w okolicach 2150 pkt. Tak głębokie zejście oczywiście zdejmie ze stołu wersję bycza oznaczeń i potwierdzi notację niedźwiedzią. Cały impuls powinien zakończyć się w okolicach 2110-2120 pkt. Ruch, który nastąpi potem zadecyduje czy spadki były falą v Minute w 1 Minor, czy impulsem wyższego stopnia w fali (c) Intermediate. Fala alt(c) Intermediate ma zasięg nieco większy, bo równość z falą alt (a) Intermediate wypada w okolicach 2000 pkt.

Jeszcze dwa zdania o podfali iv Minute w notacji głównej. Nie jest ona typowa, bo zwykle fale czwarte są falami horyzontalnymi (często trójkątami). Tu mamy odwrotną sytuację. Fala ii Minute może uchodzić za horyzontalną, a czwórka za ostrą. Obie jednak trwały mniej więcej tyle samo czasu więc nie jest bezzasadne oznaczenie obu ruchów tym samym stopniem fal. Oznaczenia z altem wykluczyć jednak nie mogę na tym etapie.

Wersję niedźwiedzią trochę przebudowałem gdyż wydaje mi się, że możemy kreślić TR jako podfala (x) Intermediate w C Primary będącej częścią większego trójkąta. Trójkąt jako (x) może być już zakończony na ostatnich maksimach (szczyt fali E Minor) ale to nie jest potwierdzone, gdyż nie mamy klarownego impulsu spadkowego. Możliwe więc, że fala E Minor przybierze bardziej złożoną formę. Sama może być małym trójkątem. Sprawa powinna się wyjaśnić już w nadchodzącym tygodniu, gdyż jeżeli nie będzie silnej kontynuacji spadkowej to oznaczać to będzie dalsze kreślenie fali E Minor. Strategia gry zgodnie z v1.

 

WIG, MW40 (interwał  60 i 10 min):

MW40:

Na WIGu sytuacja identyczna do FW20. Na MW40 musiałem inaczej oznaczyć falę (b), gdyż tu Zigzag został zanegowany. Obecnie oznaczenia postulują strukturę typu Flat.

Na szerszych indeksach sytuacja tożsama z FW20.

 

WIG20 (weekly):

Na wskaźnikach niewiele brakuje do ponownego sygnału sprzedaży na MACD. Jeżeli byki nie chcę do tego dopuścić to muszą się wziąć do roboty.

Na wykresie wskaźnikowym sytuacja bez zmian. Sygnały sprzedaży na MACD na razie nie ma.

 

W20USD (EOD):

Na W20USD zanegowany został Zigzag abc Minute. Oznacza to, że ruch wzrostowy jako a nie był impulsem a podwójnym Zigzagiem, a cała struktura fali B Minor może morfować obecnie we Flat lub TR.

Na wykresie denominowanym w USD komentarz pozostaje nadal ważny ale wygląd układu jest wyraźnie niedźwiedzi. To, na co mogą liczyć byki to ewentualna wzrostowa korelacja z wiodącymi rynkami. Sam wykres denominowany w USD wygląda źle.

 

PS: Free week dobiega końca. Obecne Fusy są ostatnią bezpłatną analizą. Bezpłatny dostęp do systemów zostanie wyłączony wraz z zamknięciem obecnej pozycji długiej i wygaśnięciem jednodniowych pakietów aktywowanych przed zamknięciem pozycji.


Pozdrawiam

LeM


< Wstecz